Sēklas noplūde - ejakulācija

Ejakulācija jeb sēklas noplūde ir neiroreflektors process, kad atbildot uz kairinājumu notiek sēklas noplūde (ejakulācija). Kairinājumi, kas izraisa sēklas noplūdi var būt psiholoģiski, mehāniski vai jaukta tipa. Normāli ejakulācija ir saistīta ar seksuālo uzbudinājumu, kā rezultātā rodas erekcija un tā kulminācija ir sēklas noplūde (ejakulācija). Ejakulāciju iespējams panākt bez seksuāla uzbudinājuma ar elektrostimulāciju, kā arī to var izraisīt mehāniska erogēno zonu (dzimumlocekļa uc) stimulācija.

Pollūcijas - patvaļīga sēklas noplūde

Pollūcijas var būt nakts pollūcijas - sēklas noplūde notiek miega laikā un dienas pollūcijas - sēklas noplūde rodas esot nomodā. Pollūcijas parasti rodas jauniem vīriešiem (parasti pubertātes vecumā), kuriem ir  neregulāru sēklas noplūdi, kā organisma reakcija, lai atbrīvotos no "saražotās" spermas. Biežāk tiek novērotas nakts polūcijas, kuras rodas miega laikā un parasti erotisku sapņu rezultātā. Dienas pollūcijas parasti izraisa psiholoģiski - vizuāli kairinājumi. Redzot vai domājot par pikantām situācijām, rodas erekcija un rezultātā sēklas noplūde.

konsultācija par pollūcijām

Biežākās sūdzības, ar kurām vēršas pie seksologa saistībā ar sēklas noplūdi, ir ātra vai priekšlaicīga sēklas noplūde un, ja seksuālā kontakta laikā rodas grūtības panākt sēklas noplūdi - apgrūtināta ejakulācija.

Priekšlaicīga ejakulācija

No priekšlaicīgas ejakulācijas vai ātras sēklas noplūdes cieš vidēji 30% pāru. Par priekšlaicīgu ejakulāciju runā situācijās, ja sēklas noplūde notiek ātrāk nekā pāris to vēlētos. Respektīvi, par priekšlaicīgu ejakulāciju runā, ja seksuālā konstakta laikā sēklas noplūde notiek ātrāk par 5 min. Priekšlaicīgu ejakulāciju iedala: primārā un sekundārā. Atšķirībā no tā ir atkarīga priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšana.

priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšana

Apgrūtināta ejakulācija

Dzimumakta laikā ir apgrūtināti panākt sēklas noplūdi. Dzimumakti, kuros vīrietim ir grūtības nonākt līdz ejakulācijai ir apgrūtinoši abiem partneriem. Bieži rodas nesaskaņas saistībā ar iespēju radīt pēcnācējus. Apgrūtinātu ejakulāciju ir iespējams koriģēt un tas prasa laiku un abu partneru iesaistīšanos procesā.

apgrūtinātas ejakulācijas ārstēšana

Sāpes ejakulācijas laikā

Reti, toties nepatīkama situācija rodas, ja vīrietim ejakulāciijas laikā rodas sāpes. Sāpes visbiežāk rodas urīnkanālā vai sēkliniekos. Tās var rasties ejakulācijas brīdī un pēc ejakulācijas izzust, vai arī saglabātis kādu laiku pēc sēklas noplūdes.  Regulāri, ejakulācijas laikā rodoties sāpēm ir nepieciešams konsultēties pie speciālista un veikt papildus izmeklējumus!

sāpes ejakulācijas laikā

Samazināts spiediens ejakulācijas laikā

 Par samazinātu spiedienu ejakulācijas laikā sūdzas gan gados vecāki kungi, gan arī pavisam jauni vīrieši. Spiediens ar kādu tiek izvadīta sperma ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:  uzbudinājuma pakāpes, intīmo muskuļu tonusa, spermas apjoma, kā arī ar kaitīgiem ieradumiem, kas radušies masturbācijas laikā. Samazināts spiediens var liecināt arī par iekaisīgiem procesiem priekšdziedzerī, sēklas pūslīšos, tai skaitā arī par inficēšanos ar seksuāli transmisīvajām slimībām.

Kā palielināt spiedienu?

Neliels spermas apjoms

Jauniem vīriešiem, parasti šādas sūdzības ir daudz retāk nekā vīriešiem gados. Toties, jauniem vīriešiem ar samazinātu spermas apjomu ir jāpievērš lielāka uzmanība nekā gados vecākiem vīriešiem . Jau pēc 40 gadu vecuma sākas novecošanās process un spermas apjoms var lēnām samazināties. Spermas apjomu var ietekmēt dažādi faktori: uzbudinājums, seksuālās dzīves ritms, dažādas saslimšanas utt.

Kā palielināt spermas apjomu