Priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšana

Biežākā sūdzība ar kādu vīrieši vēršas pēc palīdzības pie seksologa ir priekšlaicīga ejakulācija jeb ātra sēklas noplūdes seksa laikā. Sākot runāt par ātru sēklas noplūdi, būtisks jautājums - vai vienmēr seksa laikā ir notikusi ātra sēklas noplūde, jeb tā kaut kādā dzīves periodā kļuvusi ātra. Piemēram, sākotnēji seksā varēja izturēt pietiekoši ilgi, bet pirms kāda laika tā kļuvusi ātrāka.

Šis jautājums ir būtisks ārstēšanas procesā. Ja sēklas noplūde vienmēr bijusi ātra, tad tiek runāts par primāru priekšlaicīgu ejakulāciju. Jā agrāk bija "normāla", bet kopš kaut kāda perioda tā kļuvusi ātra, tad runa ir par sekundāru priekšlaicīgu ejakulāciju.

Sekundāras priekšlaicīgas ejakulācijas iemesls ir kaut kāda infekcija (priekšdziedzera iekaisums, STS utt). Primāras priekšlaicīgas ejakulācijas iemesli būs saistīti ar paaugstinātu dzimumlocekļa jūtību, paātrinātu impulsu pārvadi utt. Ārstēšanas atšķirība ir tā, ka pie sekundāras ir jāizārstē tās cēlonis- iekaisums! Tas neizslēdz varbūtību, ka arī primāras priekšlaicīgas ejakulācijas gadījumā fonā var būt kāds iekaisuma process.

Konsultācija par priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšanu

Ko un kā varu palīdzēt atrisināt jautājumu saistībā ar priekšlaicīgu ejakulāciju?

1. Sākotnēji, protams izrunāsim seksuālo pieredzi, noskaidrosim jautājumus, kuri saistīti ar seksuālo uzvedību, ieradumiem un izrunāsim esošo situāciju ar sēklas noplūdi, vēlamos rezultātus.

2. Atkarībā no situācijas, izrunāsim vai ir nepieciešams veikt kādus papildus izmeklējumus, piemēram, pārbaudes uz seksuāli transmisīvām slimībām, prostatas izmeklējumus, spermas uzsējums utt. Ja būs nepieciešams veikt papildus izmeklējumus, tad izstāstīšu, kur un kā tos var izdarīt. Neatkarīgi vai tā ir konsultācija klātienē vai video konsultācija, visas analīzes tiek veiktas kādā no laboratorijām (E. Gulbja vai Centrālajā laboratorijā) un tās var pats nodot.

3. Nākošais posms ir ārstēšanas process. Ja būs nepieciešamība ārstēt kādu infekciju vai iekaisumu procesu - tiks nozīmēti medikamenti un ārstēšanas plāns. Ja tiek izslēgta infekcija, kā priekšlaicīgas ejakulācijas cēlonis, tad konkrēti pievērsimies priekšlaicīgas ejakulācijas novēršanai.

Medicīnā priekšlaicīgas ejakulācijas novēršanai lieto medikamentus, kuri pieder pie antidepresantu klases. Šie medikamenti neārstē priekšlaicīgu ejakulāciju, tie pagarina dzimumakta ilgumu medikamentu lietošanas laikā! Tāpēc arī mēs konsultācijas laikā izrunāsim par šo medikamentu lietošanas nepieciešamību. Noteikti, būs situācijas, kurās, būs vēlams lietot šos preparātus. Ja esiet vīrietis gados un seksuālās attiecības Jums ir relatīvi reti, varbūt šādā situācijā pietiks tikai ar medikamentu lietošanu. Toties situācijā, ja Jūs esiet gados jauns vīrietis, tad ir nepieciešams apgūst paškontroli - iemācīties kontrolēt sēklas noplūdi!

4. Paškontroles apgūšana. Lai attīstītu un iemācītos kontrolēt sēklas noplūdi ir nepieciešams regulāri trenēties (praktizēt). Šie vingrinājumi būs atkarīgi no tā vai Jūs viens pats vingrināsieties vai procesā tiks iesaistīta arī partnere. Tas nav ātrs process un prasa regulāras nodarbības, un laiku. To, kas jādara, kā jādara, mēs izrunāsim konsultācijas laikā.

5. Atkārtota konsultācija parasti ir pēc mēneša, toties, ja rodas jautājumi vai neskaidrības, tās var notikt jebkurā laikā. Atkārtotā konsultācijā tiek izrunāts par iegūtajiem rezultātiem, par to, kas ir darīts un tiek uzdoti nākošie uzdevumi - vingrinājumi. Jāsaka, ka tā kā cilvēki ir slinki, tad bieži ir tā, ka šī mēneša laikā ne vienmēr tiek izpildīti uzdotie uzdevumi. Ir jāsaprot, ka paškontroli var apgūt ik viens, bet tam ir vajadzīgs laiks un darbs!

Priekšlaicīgu ejakulāciju ir iespējams novērst iemācoties kontrolēt sēklas noplūdes procesu! Var palīdzēt apgūt šo procesu, tomēr pamatā ir paša motivācija un ieliktais darbs. Nevajag cerēt, ka kāds medikaments vai kāda speciālista konsultācija, pati par sevi, izmainīs ejakulācijas ātrumu! Var palīdzēt Jums iemācīties kontrolēt sēklas noplūdi, bet nevar Jūsu vietā to izdarīt!
Pieteikties uz konsultāciju